ЦСКА-София – Лудогорец 0:1, спорно положение за дузпа в 49-ата минута (видео галерия)

15

ЦСКА-София и Лудогорец играят при 0:1 в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Клаудиу Кешерю откри резултата в 29-ата минута.

Наставникът на домакините Нестор Ел Маестро залага на младия Валентин Антов за сметка на Тиаго, който е на пейката. Така червените залагат на трима полузащитници с по-дефанзивни функции. Сред титулярите е и Кирил Десподов, който имаше болежки след предишния двубой срещу Славия.

В състава на Лудогорец пък се завръща Джоди Лукоки, който пропусна предишните няколко мача на орлите.

Първото опасно положение бе пред вратата на червените. Кешерю центрира отляво, Жеферсон увисна и Лукоки стреля от воле, но в аут. В 12-ата минута Сисиньо изби чисто топката на Десподов, но реферът Николай Йорданов сбърка като отсъди нарушение и показа жълт картон на бразилеца. След центрирането последва шут, който излезе в аут.

.........

Секунди по-късно реферите спряха много опасна атака на Вандерсон отляво с несъществуваща засада. Бразилецът бе покрит, но съдиите не прецениха добре ситуацията.

Така се стигна до 29-ата минута, в която Лудогорец откри резултата. Лукоки спечели корнер. Последва центриране на близката греда, Недялков отклони топката към Кешерю, който от 4-5 метра матира Черниаускас с глава.

В 33-ата минута гостите като по чудо не вкараха втори гол. Лукоки преодоля Жеферсон и центрира към Марселиньо. Бразилецът стреля от воле, Черниаускас изби, а при добавката от пет метра Кешерю нацели лявата греда. Ручънецът обаче бе в засада и такава беше отсъдена.

В 36-ата минута Ренан спаси опасен шут на Джеси. Четири минути по-късно стражът на Лудогорец отново се намеси добре, когато Чорбаджийски опита да вкара с шпагат след разбъркване от корнер, но Ренан изби.

В 43-ата минута само късметът попречи на ЦСКА-София да изравни, когато изстер на Пинто профуча на сантиметри покрай дясната греда.

В 49-ата минута Лудогорец можеше да получи дузпа, когато Лукоки подаде към Кешерю ии Чорбаджийски фаулира румънеца, но реферът Николай Йорданов остана безмълвен.

ЦСКА-СОФИЯ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Клаудиу Кешерю 29

ЦСКА-СОФИЯ: 30. Черниаускас, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 3. Жеферсон, 15. Малинов, 26. Антов, 6. Пинто, 19. Десподов, 8. Джеси, 9. Мауридес

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Ренан, 4. Сисиньо, 30. Моци, 3. Недялков, 6. Натанаел, 18. Дяков, 44. Горалски, 92. Лукоки, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю