Лудогорец – Ботев (Пд) 1:0

97

Отборите на Лудогорец и Ботев (Пловдив) играят при резултат 1:0 в срещата от 22-ия кръг на Първа лига. Джоди Лукоки беше точен в 47-ата минута.

Още в първата минута домакините можеха да поведат в резултата.  След хубав пробив на Вандерсон отляво Кайзер се намеси добре и изпревари Лукоки. В 7-ата минута Неделев стреля от фаул, но Илиев плонжира и изби. Минута по-късно Кардосо също стреля от над 20 метра, но вратарят на „орлите“ без проблем спаси.
Последва изстрел на Вандерсон извън целта.
В 30-ата минута Шопов стреля над вратата от добра позиция в наказателното поле.
Най-добрата възможност за шампионите дойде в 37-ата минута, когато Лукоки отлично преодоля двама бранители на десния фланг и центрира към Вандерсон, който на няколко метра от голлинията прати топката в аут с левия крак.

Буквално в последните секунди преди почивката „канарчетата“ имаха още един добър шанс, тъй като Недялков се подхлъзна в малкото наказателно поле, но играчите на Ботев се засуетиха и не успяха да завършат с удар към вратата на шампионите.

В тима на шампионите има само една промяна от равенството 0:0 с Верея. Капитанът Светослав Дяков пропусна мача, като е заменен от Лукас Саша. Тони Здравков, който със сигурност е отнесъл доста критики от Кирил Домусчиев, няма да може да разчита на Дяков и контузения Серкан Юсеин. Пламен Илиев дебютира пред новите си фенове. Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Фостър и Антон Недялков са защитниците на „зелените“. Лукас Саша и Яцек Горалски са дефанзивните полузащитници на схемата 4-2-3-1. Джоди Лукоки, Марселиньо и Вандерсон играят зад голмайстора на първенството Клаудиу Кешерю.

При „канарчетата“ също има една промяна от успеха с 1:0 над Славия. Треньорът на гостите Николай Киров заложи вместо центъра нападателя Феребори Доре на халфа Васил Шопов. Антонио Вутов пък беше изпратен на върха на атаката. Пред вратаря Даниел Кайзер започват Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров и Еберт Кардосо. Радослав Терзиев и Лъчезар Балтанов са опорните халфове, а Тодор Неделев, Шопов и Антон Карачанаков действат зад Вутов.

Играчите на Антони Здравков са в серия от 18 поредни мача без загуба. Освен това те разполагат с най-силното нападение с 42 отбелязани гола до момента.

.........

Футболистите на Ботев не бива да бъдат подценявани. Те обаче играят доста трудно срещу “орлите”. В досегашните 21 мача между тези отбори пловдивчани имат само 1 успех, 6 ремита и цели 14 поражения. Друг интересен факт е, че те никога не са побеждавали като гост в Разград и подобно нещо би било прецедент, ако се случи именно днес.