Унион си тръгна с добър резултат от “Мерцедес-Бенц Арена”

55

Отборът на Унион (Берлин) взе добър резултат в първия мач с Щутгарт от плейофа за влизане/оставане в Първа Бундеслига на Германия. Срещата на “Мерцедес-Бенц Арена” завърши 2:2 и гостите със сигурност са по-доволни от това. “Швабите” на два пъти повеждаха, но и двата пъти съперникът им успяваше да се върне в мача.

В 41-ата минута Щутгарт организира контраатака, Анастасиос Донис напредна отдясно и върна към Кристиан Гентнер, който отбеляза с шпагат за 1:0.

Радостта на домакините обаче бе попарена моментално. Още след подновяването на играта в 43-ата минута Унион възстанови равенството. Сюлейман Абдулахи получи дълъг пас в пеналта, елегантно овладя и отблизо вкара за 1:1.

“Швабите” отново излязоха напред в резултата в 51-ата минута, когато Марио Гомес бе оставен да напредне прец зентъра и да отправи удар, като се получи куроизен рикошет в защитник на берлинчани и топката се озова във вратата за 2:1.

В 68-ата минута обаче гостите отново изравниха. Тогава след центриране от корнер Марио Фридрих с глава бе точен за крайното 2:2.

Така всичко ще се реши в реванша на 27 май в Берлин. Домакините обаче ще имат леко предимство заради двата гола, отбелязани на чужд терен.