Рубин открадна точка от Локомотив в Москва

47

Отборите на Локомотив (Москва) и Рубин не излъчиха победител в последния мач от 1-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Срещата в руската столица завърши при резултат 1:1. Домакините първи взеха преднина, но допуснаха изравняване и гостите си тръгнаха с точка под ръка.

Локомотив можеше да поведе още в 23-ата минута, когато получи дузпа за нарушение на Виталий Денисов срещу Рифат Жемалетдинов на границата на наказателното поле. Алексей Миранчук стреля от бялата точка, но нацели напречната греда.

Миранчук все пак се реваншира в 66-ата минута и откри резултата със страхотен гол от фаул от около 25 метра метра.

Играчите на Рубин обаче издебнаха своя шанс и в 76-ата минута стигнаха до изравняване на резултата по малко куриозен начин. Тогава топката бе центрирана в наказателното поле и тупна коварно, след което Хвича Кварацхелия успя да играе с глава и да я насочи във вратата за 1:1.

Така срещата завърши без победител и двата тима спечелиха по една точка. В следващия кръг Локо отново е домакин на новака ФК Тамбов, а Рубин пък отново гостува в Москва, този път на Динамо.